4 Mart 2021

Genesis Plus GX – Ps Vita için Sega Mega Drive Emulator Programı

ile konsolrehberi

Sega mega drive oyun konsolu Amerika’da sega genesis olarak da bilinir. 1988 yılında sega firması bu konsolu nintendo’ya rakip oalrak piyasaya çıkardı.

90’lı yıllarda Türkiye’de çocuk olanlar bu konsolu daha iyi bilir. O devirde SNES konsolu çok pahalı olduğu için ve nakliye bugünkü kadar gelişmiş olmadığı için nintendo SNES konsol Türkiye’de çoğu kişide yoktu. Bunun yerine hemen herkeste sega mega drive oyun konsolu vardı. Hemen her yerde kasetleri satılıyor. Kaset değişimleri yapılıyordu.

Dünya genelinde 30.75 milyon ilk parti konsolu satarak sega, mega drive modelini en çok satmış konsollar arasına sokmayı başardı.

Bu emulatör sayesinde tüm bu sega mega drive oyunlarının tamamını ps vita konsolumuzda oynayabileceğiz. Bunun için aşağıda verdiğim linkten vpk dosyasını indirin.

Aslında daha önce paylaştığım retroarch sega emulatörünü barındırıyor. Ancak sadece sega emulatörü yüklemek isterseniz bu programı tercih edebilirsiniz.

Vpk dosyasını vitashell aracılığıyla kurun. Ana ekrandan emulatörü çalıştırın. Oyun romlarınızın olduğu klasörü seçip oyunlarınızı keyifle oynayabilirsiniz.

Umarım rehber faydalı olmuştur. Her türlü görüş, öneri ve sorularınızı yorum olarak bildirmeyi unutmayın…