11 Mart 2021

YS Menu – Tüm R4 Kart Modelleri için Evrensel Yazılım

ile konsolrehberi

Başlıkta da yazdığım gibi ys menü, R4 kart modellerinin neredeyse tamamına uygun bir yazılımdır. Eğer kartınızdaki yazılımda timebomb varsa, yani yıl geçince çalışmaz hale geliyorsa bu yazılımı kullanabilirsiniz. Bu yazılımda böyle bir sınırlama yoktur.

Eğer kartınıza uygun olan yazılımın ne olduğunu bilmiyorsanız, ya da nereden güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız, yine bu ys menü yazılımını kullanabilirsiniz.

Aşağıda verdiğim linkten ys menü yazılımını indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz zip içerisinde ys menü kısmında sekiz farklı kart modeli için yazılım bulunmaktadır. Bunlardan R4 kart modelinize uygun olanı seçip hafıza kartına kopyalayın.

Benim elimdeki kart R4 Gold Pro (SDHC) yazan model. Bu yüzden ben R4i-SDHC YSMenu yazan klasördeki dosyaları kopyaladım. Eğer hafıza kartınızın modelini bilmiyorsanız buradaki dosyaları sırası ile deneyebilirsiniz. Zaten sekiz farklı dosya mevcut. Bunlardan biri mutlaka kartınıza uyar.

Ek dosyalar kısmında duvar kağıtları gibi içerikler var. Belki işinize yarar diye onu da paylaşıyorum.

Eğer ys menü ile bir nintendo ds oyunu açtıysanız, R + L +A + B + X +Y tuşlarına aynı anda basarsanız ys menüye geri dönebilirsiniz. Böylece R4 kart programından çıkmadan başka bir oyuna geçebilirsiniz.

Ys menü açıkken, oynamak istediğiniz oyunu üzerine gelip y tuşuna basarsanız, hileleri görürsünüz. İstediklerinizi seçip start tuşu ile kaydettikten sonra oyuna başlarsanız hileler aktif olur.

Umarım rehber faydalı olmuştur. Her türlü görüş, öneri ve sorularınızı yorum olarak bildirmeyi unutmayın…